SPARKcamp #1 - Znamy już DATĘ i PRELEGENTÓW

SPARKcamp #1 Rejestracja

Spotkania SPARKcamp są darmowe i mają charakter otwarty. Rejestracja ułatwia nam jedynie organizację spotkań oraz upoważnia każdą zarejestrowaną osobę do odebrania bonusu :) ufundowanego przez naszych sponsorów!

Na czym polega SPARKcamp?

  • W programie każdego z eventów znajdują się minimum trzy 20-25 minutowe prelekcje.
  • Prelegentem może zostać każdy - wystarczy zgłosić temat do organizatorów i przebrnąć przez proces weryfikacji.
  • Tematyka zgłaszanych prelekcji, choć w swojej dowolności ma bardzo szerokie spektrum, powinna być związana z branżą IT i/lub z biznesem IT.
  • Po każdym z wykładów pojawia się czas na pytania od publiczności (ok. 5 min).

  • Organizatorzy przeznaczyli również 15 minut po zakończeniu wszystkich prelekcji na tzw. LIGHTNING TALKS - nie dłuższe niż 3 minuty, pojedyncze ogłoszenie lub informacja.
  • Żeby zarezerwować trzyminutowe wystąpienie wystarczy zgłosić chęć do organizatorów już w trakcie samej imprezy.
  • Zwieńczeniem całości jest NETWORKING - czyli czas na swobodniejszą wymianę myśli, doprecyzowanie i zadawanie szczegółowych pytań oraz nawiązywanie nowych kontaktów.


Nasz przepis na inspirujące wydarzenie

Our sparkling mix

Technologia

Pojęcia dotyczące dziedzin IT, stanowią dzisiaj niemałą cześć lub nawet podstawy każdego biznesu. Świat technologicznych rozwiązań otoczył nas i atakuje nieustannie niemalże w każdej branży i aspekcie naszego życia.

SPARKcamp to ludzie, którzy dzięki prelekcjom gromadzić będą siły by rzucić wyzwanie wszelkim nowoczesnym rozwiązaniom i trendom IT. Pasja, zainteresowania, determinacja w zdobwaniu wiedzy oraz doświadczenie popychają nas naprzód i wskazują drogę. Czas stawić czoło najnowszym trendom, poznać najsłabsze punkty oraz największe atuty nowoczesnych rozwiązań.

Networking

Przestrzeń wokół nas to ogromne skupisko utalentowanych, przedsiębiorczych i doświadczonych jednostek z nietuzinkowymi kompetencjami oraz technologicznymi zainteresowaniami. Łącząc wszystkie te moce, nawiązując nowe znajomości, prowokując się wzajemnie do dyskusji na tematy z dziedzin, które są dla nas ciekawe i przeplatają biznes z codziennością, ze spotkania na spotkanie będziemy tkać coraz większą sieć powiązań oraz kontaktów.

Otwarty charakter SPARKcamp daje wszystkim zainteresowanym dostęp do indywidualności oraz wiedzy, niedostępnych w sposób konwencjonalny, tworząc nową płaszczyznę dla samorozwoju.

Zabawa

Ogromny zastrzyk wiedzy, nowej energii, a także temperamentu uczestników to część terapii, której metody uskuteczniać będziemy przynajmniej raz w miesiącu.

SPARKcamp to przyjazny klimat, sprzyjające okoliczności miejsca spotkań, dobre towarzystwo oraz swobodna wymiana myśli, czyli nic innego jak dobra zabawa i odskocznia od obowiązków dnia codziennego.

Takie cykliczne zawirowanie czasu i przestrzeni w skupisku utalentowanych ludzi, którzy mają coś do powiedzenia. Mieszanka przedsiębiorczości, technologii oraz kreatywności - to coś, co musi zaiskrzyć!!!

Idea - początek

Pomysł organizacji SPARKcamp zrodził się z idei spotkań barcampo'wych, których pierwszymi inicjatorami były społeczności startup'owe Doliny Krzemowej. Od tamtej pory wydarzenia tego typu odbywają są na całym świecie przyjmując przeróżne formy.

Celem SPARKcamp jest stworzenie miejsca, gdzie ludzie będą mogli swobodnie wymienić się wiedzą, doświadczeniem i szeroko rozumianym know-how. Na spotkaniach indywidualni twórcy startupów, małe niezależne grupy związane z branżą IT, jak i również duże firmy będą mogły zaprezentować swoje pomysły oraz podzielić się informacjami nad jakimi projektami obecnie pracują.

Masz wątpliwości lub pytania? Skontaktuj się z nami.

Prelegenci

Piotr Górzyński

Programista Java/Python z 8-letnim doświadczeniem, głównie w rozwiązaniach serwerowych/backend. Obecnie członek zespołu DevOps kierujący rozwojem infrastruktury sieciowej. Na codzień mąż, ojciec i miłośnik Fajki.


TEMAT:Od 0 do 100 tys. użytkowników? Skalowalność i optymalizacja rozwiązań serwerowych.

Z jakimi problemami zmagają się programiści rozwiązań serwerowych obsługujących np. aplikacje mobilne? Czym właściwie jest skalowalność i jakie niesie za sobą koszty? Gdzie szukać sposobów na poprawę wydajności i ile można zyskać na optymalizacji po stronie serwera i klienta?

Krzysztof Kuczkowski

Od 10 lat zajmuje się marketingiem internetowym. Absolwent Politechniki Poznańskiej, inżynier z kreatywnym zacięciem. Twórca marki Kreatik. Aktualnie zajmuje się rozwojem Inżynierii Marketingu, której celem jest wspieranie przedsiębiorców we wdrażaniu narzędzi informatycznych wspierających marketing oraz sprzedaż w internecie. Na co dzień śledzi trendy oraz technologie internetowe i chętnie wdraża te rozwiązania w realizowanych projektach. W wolnym czasie trenuje crossfit i startuje w biegach ekstremalnych.


TEMAT:Jak zdobywać potencjalnych klientów przez stronę www.

Po wielu godzinach pracy oddajesz swoją dopieszczoną stronę firmową do użytku. Content jest dopięty na ostatni guzik. Masz świetnie dopracowane opisy produktów, które oferujesz. Zaczynasz budować ruch na swojej stronie. Czekasz na pierwsze zapytania ofertowe, ale nic się nie dzieje... Co poszło źle?! Zaczynasz główkować co możesz zrobić, aby lepiej pozyskiwać potencjalnych klientów z wykorzystaniem narzędzi internetowych. Jeśli podobne myśli chodzą Ci po głowie to ten temat z pewnością jest dla Ciebie. Podczas spotkania opowiem jakie konkretne działania możesz podjąć i jakie narzędzia wykorzystać, aby budować dobre relacje z odwiedzającymi Twoją stronę i w jaki sposób sprawić, aby stali się Twoimi klientami. Do zobaczenia!

Adam Bęczkowski

Interesuje się grafiką komputerową od 2006 roku. Ukończył Technikum informatyczne w Koszalinie o specjalizacji Multimedia i grafika komputerowa. Absolwent Instytutu Wzornictwa w Koszalinie o specjalizacji komunikacja wizualna. Od ponad roku właściciel studia projektowego Slice Cube . Adam dodatkowo ćwiczy sztukę walki capoeira, ciekawią go nowinki techniczne oraz uwielbia oglądać reklamy.


TEMAT:Wirtualna fotografia - jak tworzy się wizualizacje 3D?

Adam zaprezentuje nam w jaki sposób tworzony jest cały proces wizualizacji trójwymiarowej, zaczynając od tworzenia obiektów przestrzennych, dodawanie materiałów, wirtualnych kamer i świateł kończąc na finalnej kompozycji obrazu. Wytłumaczy nam również dlaczego technika ta wypiera fotografię tradycyjną.

-->

W wolnym czasie zachęcamy do przypomnienia sobie jak wyglądały koszalińskie edycje.Cały materiał filmowy z archiwalnymi wystąpieniami wszystkich dotychczasowych prelegentów dosępny jest na naszym kanale

Zapraszamy do oglądania poszczególnych edycji :)SPONSOR

Za wsparcie w realizacji spotkań dziękujemy sponsorowi


Partnerzy

Specjalne podziękowania za zaangażowanie, wsparcie merytoryczne i dobre rady.


Lokalizacja - Słupski Inkubator Technologiczny

Adres: ul. Portowa 13B, 76-200 Słupsk

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas.

 

Organizatorzy

organizatorzy@sparkcamp.pl

SPARKcamp Koszalin Team

tel: 514 845 695

Słupski Inkubator Technologiczny