Pierwszy SPARKcamp online już 28 kwietnia 2020Prelegenci:

Piotr Maszkiewicz

Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego na Wydziale Ekonomii oraz rocznego kursu menadżerskiego organizowanego przez CANADIAN INTERNATIONAL MANAGEMENT INSTITUT. Od przeszło 20 lat związany z informatyką. Po studiach spędził 7 lat w oddziale firmy Siemens Sp. z o.o. specjalizującym się we wdrażaniu rozwiązań informatycznych dla biznesu i sektora publicznego pracując na stanowisku Financial Unit Manager. Począwszy od roku 2004 zatrudniony w ZETO Koszalin Sp. z o.o. jako Dyrektor Finansowy, Członek Zarządu a od 2017 Prezes Zarządu. W latach 2009 – 2015 oraz 2017 2019 Członek Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. W ramach prac prowadzonych przez Polską izbę Informatyki i Telekomunikacji brał udział w konsultacjach Ustawy o informatyzacji działań podmiotów realizujących zadania publiczne oraz Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów w sprawie instrukcji kancelaryjnej. Prywatnie jego pasją jest letnia oraz zimowa turystyka górska.

TEMAT: Państwo w czasach zarazy czyli co umożliwia dziś polska e-Administracja

Tematem prezentacji jest próba opisania możliwych spraw urzędowych, które można już dziś bezpiecznie zrealizować bez konieczności wychodzenia z domu korzystając z rozwiązań tzw. e-Administracji.

Jaka jest skala wykorzystania tych rozwiązań przez obywateli. Próba odpowiedzi na pytanie dlaczego dziś nie da się zagłosować zdalnie. W ramach prezentacji zostaną omówione również aktualnie realizowane projekty, które powinny być wdrożone w ciągu kilku następnych miesięcy. Część prezentacji zostanie poświęcona warunkom jakie trzeba spełnić aby móc korzystać z narzędzi e-Administracji, w szczególności to jak można uwierzytelniać się w takich systemach, oraz na ile wygodne jest dziś korzystanie z takich rozwiązań.

Rafał Malujda

Radca prawny, LL.M. (Rostock), rzecznik patentowy – specjalista w branży IT. Na co dzień zarządza kancelarią malujda.pl oraz prowadzi działalność jako Radca Prawny w Niemczech (członek Izby Adwokackiej w Schwerinie, Niemcy). Jest członkiem grupy roboczej w ramach Zespołu ds. innowacyjnych technologii morskich oraz ds. ram prawnych funkcjonowania Przemysłu 4.0. przy Ministerstwie Rozwoju, a także członkiem zarządu Klastra IT i Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Użytkowników Linuksa i Uniksa. Absolwent studiów podyplomowych w zakresie międzynarodowego prawa handlowego i międzynarodowego zarządzania przedsiębiorstwem w Rostocku (Niemcy) oraz kursu prawa angielskiego Uniwersytetu Cambridge. Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, prawie nowych technologii i prawie ochrony danych osobowych. Szczególną rolę w jego praktyce odgrywa obsługa projektów, w ramach których wykorzystywane jest oprogramowanie typu open source, w tym w środowiskach cloudowych oraz opracowywanie kontraktów klasycznych i w projektach realizowanych w metodykach zwinnych (agile).

TEMAT: Narzędzia e-Administracji oraz podpisy elektroniczne w obrocie urzędowym, biznesowym i prywatnym od strony prawnej

Celem prezentacji jest przedstawienie uwarunkowań prawnych i skutków prawnych korzystania z różnego rodzaju narzędzi związanych w wykorzystywanych w obrocie cyfrowym. Każdy spotkał się z ePUAP-em, podpisami kwalifikowanymi, słyszeliśmy wielokrotnie o rozporządzeniu eIDAS, w Kodeksie cywilnym pojawiła się tzw. “dokumentowa” forma czynności prawnych i często zastanawiamy się w jaki sposób możemy podpisać dokument cyfrowo.

Piotr Kamyk

Zapalony biegacz, pochłaniacz książek. W informatyce od 20 lat, u siebie od 14. Specjalista od wdrożeń systemów ERP, integracji systemów. Setki wdrożeń wymagających pracy w grupie, planowania i realizacji projektów zarówno w firmie jak i z pracownikami klienta z różnych działów i różnych lokalizacjach. Od kiedy to możliwe miłośnik pracy zdalnej 🙂

TEMAT: Najlepsze narzędzia do łączności zdalnej

Komunikacja zdalna przez internet dziś rozkwita. Mamy wiele narzędzi, wideokonferencje, praca w chmurze, czaty.

Zobacz jakie masz możliwości, aby przenieść się online i nie zwariować.

Wiele firm prowadzi także biznes online. W szkołach nauka jeszcze nie działa online, głównie z powodu słabego Internetu lub braku sprzętu wśród nauczycieli  i uczniów. Firmy jednak, aby przetrwać muszą jakoś kontynuować działalność na podobnym poziomie jak stacjonarnie.

Za wsparcie w realizacji spotkań dziękujemy naszym sponsorom

ZŁOTY SPONSOR

 

PARTNER