Pierwsze spotkanie w Szczecinie już za nami! Dziękujemy i do zobaczenia.

Prelegenci ostatniego spotkania

Marcin Katulski

Programista wywodzący się z ery komputerów 8-bitowych. Specjalista w projektowaniu i oprogramowywaniu systemów czasu rzeczywistego, embedded oraz BigData, wykorzystując takie języki programowania jak nowoczesny C++ i Python. Fanatyk vim-a , linux-a i ostrych przypraw.

TEMAT:V2X – inteligentne miasta.

Samochody, którymi się poruszamy z roku na rok są coraz bardziej inteligentne. Począwszy od prostych czujników odległości, kamer cofania, po kamery rozpoznające znaki drogowe, czy systemy automatycznego hamowania zapobiegające kolizjom. A gdyby nasze samochody komunikowały się między sobą, komunikowały się z infrastrukturą miasta w którym się poruszają? Jak odległa jest taka wizja miast i samochodów? Gdzie w tym wszystkim jest V2X i czym jest? Na te i inne pytania dowiedzą się Państwo z prelekcji V2X – inteligentne miasta.

Adam Bęczkowski

Interesuje się grafiką komputerową od 2006 roku. Ukończył Technikum informatyczne w Koszalinie o specjalizacji Multimedia i grafika komputerowa. Absolwent Instytutu Wzornictwa w Koszalinie o specjalizacji komunikacja wizualna. Właściciel studia projektowego Slice Cube . Adam dodatkowo ćwiczy sztukę walki capoeira, ciekawią go nowinki techniczne oraz uwielbia oglądać reklamy.

TEMAT:Wirtualna fotografia – jak tworzy się wizualizacje 3D?

Adam zaprezentuje nam w jaki sposób tworzony jest cały proces wizualizacji trójwymiarowej, zaczynając od tworzenia obiektów przestrzennych, dodawanie materiałów, wirtualnych kamer i świateł kończąc na finalnej kompozycji obrazu. Wytłumaczy nam również dlaczego technika ta wypiera fotografię tradycyjną.

Łukasz Żołędziewski

Stolarz, mechanik, modelarz, aktualnie projektant i wykonawca własnej automatyzacji na bazie KNX/EIB.  
W chwilach wolnych architekt/programista. Od 2006 roku zajmuje się  systemami wbudowanymi w branżach automotive i telecom.

TEMAT: ADAS – Autonomiczne Auta 

Autonomiczne auta już są teraźniejszością, z prelekcji dowiemy się historii i niedalekiej przyszłości systemów wspomagania kierowcy. Poznamy także architekturę, wyzwania i możliwości jakie stoją przed programistami w tejże dziedzinie.

SPONSORZY

Za wsparcie w realizacji spotkań dziękujemy naszym sponsorom

ORGANIZATORZY

PARTNERZY

Specjalne podziękowania za zaangażowanie, wsparcie merytoryczne i dobre rady.

Lokalizacja – Nowy Browar Szczecin (II piętro)

Nowy Browar Szczecin
ul.Partyzantów 2, 70-222 Szczecin