SPARKcamp Szczecin #3 już za nami!

Prelegentami byli:

Andrzej Wojdała

Andrzej działa w międzynarodowej branży telewizyjnej od ponad dwudziestu lat. Były nauczyciel akademicki, autor patentów i wielu publikacji z zakresu grafiki komputerowej i wirtualnego studia telewizyjnego, obecnie jest szefem działu badawczo-rozwojowego firmy Avid Technology, zajmującego się technologiami wideo, grafiką oraz wirtualną rzeczywistością.

TEMAT: Mixed Reality in Television: Jak to się robi?

VR i AR – czyli Virtual Reality i Augmented Reality to technologie, które w ostatnich latach stały się bardzo popularne. Przewiduje się, że w 2020 roku z aplikacji AR i VR skorzysta nawet miliard użytkowników. Jednak mimo podobieństw, VR i AR na tablecie czy telefonie komórkowym różnią się znacząco od analogicznych technologii w świecie filmu i telewizji. Tym ostatnim właśnie poświęcona jest ta prezentacja.

Mariusz Wegner

Z wykształcenia jak i z zawodu inżynier jakości, a hobbystycznie Hardware. Z inżynierią jakości profesjonalnie związany od 2015 roku. W GlobalLogic zajmuje się inżynierią jakości oprogramowania w zakresie realizacji procesów zgodnych z odpowiednimi standardami. W wolnym czasie, 
konstruuje to nowsze zestawy PC w różnych wariantach. Zdobyte certyfikaty związane z inżynierią jakości: Internal Quality Management System Auditor (TUV), Lean Management oraz Manager of Quality Management System.

TEMAT: Koszty złej jakości oprogramowania

Koncerny samochodowe prześcigają się w udowadnianiu, że nowe samochody są lepsze, bezpieczniejsze oraz co ważne software, a w zasadzie procesy, które się kryją pod jego produkcją, rozwija się wraz z technologią i musi być coraz wyższej jakości. ECU, komunikacja z serwerem, aktywny tempomat, czy też, technologia aktywnego bezpieczeństwa i zaawansowane systemy wspomagania kierowcy – jakość tego to istotna część produkcji auta. Przecież nikt by nie chciał, by w wyniku złej jakości kodu, samochód nagle się “pomylił” i wykonał  nieprzewidywalny manewr prawda? Zastanawialiście się kiedyś kto dba o jakość oprogramowania w waszych samochodach? I może warto zadać sobie pytanie, jak jakość wpływa na koszty? Koszty złej jakości?

Marcin Skonieczny

Partner zarządzający Dige, szczecińskiej agencji interaktywnej/internet software house’u wykorzystującego nowoczesne technologie webowe i mobilne do rozwiązywania problemów i wspomagania pracy swoich klientów, którymi są zarówno korporacje, jak i ‚zwykli’ użytkownicy internetu. Agencja rozwija aplikacje webowe dla klientów korporacyjnych, takich jak: Toyota, Onet czy Total, tworzy i prowadzi także własne wewnętrzne projekty. Do sukcesów Dige należy m.in stworzenie i rozwój jednego z czołowych serwisów wiedzowych w polskim Internecie zapytaj.onet.pl.
Marcin Skonieczny, jako nie-informatyk z wykształcenia – co sobie ceni – jest pośrednikiem pomiędzy programistami, a odbiorcami. Mówi w obu językach – developerów i ludzkim. Od marca 2014 we władzach Klastra.IT

TEMAT: Sklep.toyota.pl skomplikowana praca z korporacją! Lubimy to!

Podczas spotkania Marcin opowie o tym: • Jak doszło do tego, że obsługują sklep.toyota.pl • Dlaczego nie zaproponował rozwiązania z półki, albo saas • Jakie korzyści ma Toyota z tego, że ma sklep • Jakie nie sklepowe rzeczy robią w sklepie • Co jest ważne w sklepie • Co się sprzedaje, a co robi wynik?

SPONSORZY

Za wsparcie w realizacji spotkań dziękujemy naszym sponsorom

ORGANIZATORZY

PARTNERZY

Lokalizacja – Nowy Browar Szczecin (II piętro)

Nowy Browar Szczecin
ul.Partyzantów 2, 70-222 Szczecin