SPARKcamp Szczecin #2 już za nami! Do zobaczenia po wakacjach.

Prelegentami SPARKcamp Szczecin #02 byli:

Remigiusz Ruszczyński

Z wykształcenia Specjalista od Bezpieczeństwa IT, z zawodu Tester Oprogramowania, a hobbystycznie Tester Bezpieczeństwa. Z branżą IT profesjonalnie związany od 2007 roku. W GlobalLogic zajmuje się rozwijaniem frameworków testowych. W wolnym czasie, o ile nie narusza zabezpieczeń jakiejś sieci, psuję i konstruuje. Robota balansującego. IoT do SmartHome. A ostatnio domową sieć komórkową. Zdobyte certyfikaty związane z bezpieczeństwem: Tenable Certified Nessus Auditor (TCNA) oraz Internal Information Security Management System Auditor.

TEMAT: Hack4wheeles – hakerzy kontra samochody

Koncerny samochodowe prześcigają się w udowadnianiu, że nowe samochody są bezpieczniejsze od starych. Strefy zgniotu, poduszki powietrzne, kontrola trakcji, technologia aktywnego bezpieczeństwa i zaawansowane systemy wspomagania kierowcy – temu poświęca się wiele uwagi. Ale czy zastanawialiście się kiedyś kto zadbał o bezpieczeństwo teleinformatyczne w waszych samochodach? I może warto zadać sobie pytanie, czy ktoś w ogóle to zrobił?

Wojciech Czarnowski

Wojtek to programista z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Kilka lat temu w Krzemowej Dolinie zafascynował się uczeniem maszynowym i zdecydował się na naukę nowego zawodu, trenera wielowarstwowych sieci neuronowych. Brał udział w komercyjnych projektach zajmując się neuronowym tłumaczeniem maszynowym z języka angielskiego na polski, rozpoznawaniem obrazów i generowaniem realistycznych animacji przy pomocy sieci rekurencyjnych. Wykorzystuje w tym celu Python, PyTorch, Tensorflow i Keras. Jest współorganizatorem grupy Koszalin Deep Learning.

TEMAT:Czy program może napisać się sam, a programiści podzielą los dinozaurów?

Być może następne pokolenie już nie będzie pisać programów, a tylko je trenować.Na przykładzie aplikacji rozpoznającej kultowe marki polskich samochodów, nauczymy się jak wytrenować sieć neuronową przy pomocy 3 linii kodu i w mniej niż minutę. Poznamy podstawowe pojęcia dotyczące sieci neuronowych, narzędzia i praktyczne techniki pracy.

Arkadiusz Żyliński

Inżynier z 11 letnim stażem w branży IT. Swoją przygodę z testowaniem rozpoczął w znanej szczecińskiej firmie Unizeto, gdzie pierwsze szlify zdobywał w projektach dla polskiego rządu. Od kilku lat związany z firmą Tieto, gdzie zajmuje się szeroko pojętą integracją i wsparciem jakości w branży automotive. Projekty, w których brał udział dotyczyły m.in. następujących zagadnień: HMI cluster, android auto i autonomous car.

TEMAT: Quality development and testing in automotive

Jak byś to przetestował/a? To jedno z pytań, jakie zadaję kandydatom na testera i zawsze otrzymuję zaskakujące odpowiedzi.
Testowanie w automotive to bardzo szeroka dziedzina, dlatego postaram się przybliżyć najbardziej efektywne narzędzia, powszechnie stosowane standardy, jak i obecne podejście do testowania. Zapraszam również menedżerów projektów, którzy dowiedzą się, w jakim kierunku zespoły powinny rozwijać swoje kompetencje.

SPONSORZY

Za wsparcie w realizacji spotkań dziękujemy naszym sponsorom

ORGANIZATORZY

PARTNERZY

Lokalizacja – Nowy Browar Szczecin (II piętro)

Nowy Browar Szczecin
ul.Partyzantów 2, 70-222 Szczecin