SPARKcamp Picnic już za nami! Było wspaniale.
Do zobaczenia w październiku!

Prelegenci SPARKcamp #22, który odbył się 25.04.2019

Michał Gliński

Absolwent Politechniki Koszalińskiej, na której studiował Informatykę (I i II stopień). Wcześniej pracował w Uczelnianym Centrum Technologii Informatycznych jako inżynier ds. sieci i serwerów. Obecnie od prawie 2 lat jest zatrudniony w toruńskiej firmie Data Space Sp. z o.o. jako Senior Network Administrator.

TEMAT: Ochrona antyDDoS za pomocą mechanizmu BGP blackholing

Prezentacja będzie zawierała informacje odnośnie tego w jaki sposób duże centra przetwarzania danych radzą sobie z wolumetrycznymi ataki DDoS. Jak zbierają dane i jak aktywnie reaguje na zagrożenia.

Emilia Mazuń

Absolwentką Politechniki Koszalińskiej, kierunków mechatronika i informatyka. Od prawie czterech lat pracuje jako inżynier testów oprogramowania, pełniąc jednocześnie rolę kierownika zespołu w firmie GlobalLogic. W wolnym czasie czyta kryminały, uczy swojego psa sztuczek, gra w tenisa ziemnego i wybiera filmy, które kiedyś obejrzy na Netflixie.

TEMAT: Wycieczka w oprogramowanie – jak, kiedy, z kim?

Większość z nas chętnie podróżuje. A co, jeśli możemy wybrać się na wycieczkę w oprogramowanie? W prezentacji chciałabym pokazać, że dzięki testom eksploracyjnym można tego dokonać, uzyskując przy okazji wiele korzyści dla jakości aplikacji. 
Postaram się odpowiedzieć na pytania kiedy podróżować, jakie wyposażenie jest niezbędne oraz czy lepiej podróżować samemu, we dwójkę, lub w grupie.

Andrzej Łukaszewski

nAndy dołączył do Fandom jako Junior Web Developer krótko po ukończeniu studiów na Politechnice Poznańskiej. Pierwsze projekty, nad którymi pracował były związane z PHP, HTML i CSSem, ale już kolejne zbliżyły go do świata JavaScript i mobile web. W swojej historii ma też krótki romans z Javą i Pythonem, po którym wrócił do JavaScript w zespole Ad Engineeringu, gdzie kontynuuje swój rozwój jako full-stack developer i kierownik.
Wolny czas spędza biegając, jeżdżąc rowerem po Poznaniu i okolicach, a w sezonie zjeżdżając na desce. Od czasu do czasu ogląda Netflixa, gra w gry na PS4 i raz na rok odwiedza festiwal bez spinki: Kazimiernikejszyn. Bierze również udział w projektach wolontariackich: Czarodzieje Kodu i Rowerzyści dla Seniorów.

TEMAT: Being Data Driven part 2

Czym jest bycie data-driven? Jakich narzędzi potrzebujesz, żeby być data-driven? W jaki sposób Fandom jest data-driven? Czy warto być data-driven? Andrzej odpowie na te pytania w trakcie swojej prezentacji. Podzieli się danymi, narzędziami, których używa, tak aby Nas zainspirować. Opowie też o dwóch projektach, przy których pracował w 2017 w Fandom. I na koniec powie dlaczego według niego bycie data-driven jest super.

W wolnym czasie zachęcamy do przypomnienia sobie jak to było do tej pory.

Cały materiał filmowy z archiwalnymi wystąpieniami wszystkich dotychczasowych prelegentów dosępny jest na naszym kanale  

Zapraszamy do oglądania poszczególnych edycji

#1 #2 #3 #4 #5 #6 #7 #8 #9 #10 #11 #12 #13 #14 #15 #16 #17 #18 #19 #21

Za wsparcie w realizacji spotkań dziękujemy naszym sponsorom

ZŁOTY SPONSOR

SPONSOR

PARTNERZY

Specjalne podziękowania za zaangażowanie, wsparcie merytoryczne i dobre rady.

SPARKcamp Koszalin jest współfinansowany ze środków UM Koszalin

Lokalizacja – Minibrowar Kowal

Galeria zdjęć z poprzednich spotkań